Az atlétika világszerte az első számúnak tartott olimpiai sportág: hogyan látod a magyar atlétika helyzetét, hogy áll az utánpótlás?
Már Rió után is érezhető volt egy hullám,
sokan kezdtek atletizálni az olimpia után.
A mi dobócsoportunk is jóval nagyobb létszámmal működik most már két éve. Ugyanezt hallom vissza az ország más egyesületeitől is, érezhetően több gyerek fordul az atlétika és ezen belül a dobások felé is, ennek személy szerint nagyon örülök.
Te is gyerekkorodban kezdtél atletizálni, az életed meghatározza a versenysport: hogyan telik egy napod?
A reggeli órákban két-két és fél órát edzek. Ezután, mivel saját háztartást vezetek, ügyeket intézek és minden nap főzök, ez sok időt elvesz. Este megint edzés, felkészülési időszaktól függ, hogy hány óra, általában későn érek haza. Másnap pedig kezdődik minden elölről. Edzőtáborozni általában Magyarországon szoktunk, bár járunk meleg égövi edzőtáborokba is külföldre. Egyébként az évközi versenyek miatt sokat utazom, a Gyémánt Liga állomásai például mind külföldön vannak.
Meddig tervezed az élsportot?
2020-ig, Tokióig mindenképpen, azután inkább családalapítással szeretnék foglalkozni, a párommal idén fogunk összeházasodni. Utána talán visszatérek a versenyzéshez, de persze, nem lehet tudni mit hoz a jövő, ez még sok mindentől függ. Leginkább attól, érzem-e még az erőt, ami nagyon kell, hogy tovább tudjam csinálni az élsportot. Ez az életforma nagyon sok odafigyelést és energiát vesz igénybe: őszintén szólva nem tudom, hogy egy baba után ez még bele fog-e férni az életembe.
Kevesen tudják, hogy végzett gyógypedagógus vagy.
Igen, Szegeden jártam egyetemre, az edzések miatt levelezőn. Emellett van edzői papírom, és logisztikai menedzser végzettségem is. Három iskolát végeztem el, a sportkarrierem után lesz hová nyúlnom. Mindenképpen gyerekekkel szeretnék foglalkozni a jövőben, az majd kiderül, hogy edzőként vagy iskolai pedagógusként. Ez még a jövő titka egyelőre, egyiktől sem zárkózom el.
(fotók: Márton Anita, MTI/EPA/Gerry Penny, Szigetváry Zsolt)